Witaj na stronie Przedszkola Niepublicznego

?RÓŻE ŚWIĘTEJ ELŻBIETY?
ELŻBIETAŃSKI CHÓREK PRZEDSZKOLAKÓW I ABSOLWENTÓW
W RUDZIE ŚLĄSKIEJ ORZEGOWIE

Główną Patronką Chórku jest Święta Elżbieta. Ona dzieliła się jedzeniem z ubogimi i chorymi tak chórek pragnie dzielić się radością z chwalenia Pana Boga śpiewem.
Chórek ?Róże św. Elżbiety? istnieje od ponad sześciu lat i działa przy Przedszkolu św. Elżbiety w Rudzie Śląskiej-Orzegowie, które prowadzą Siostry Elżbietanki Prowincji Katowickiej.

Członkowie Chórku to Przedszkolacy i Absolwenci przedszkola w wieku od 3 do 14 lat. Obecnie jest to 50 dzieci pod przewodnictwem :
Pani Joli z Przedszkola. Słowa do piosenek i pastorałek często piszą s. M. Scholastyka i Pani Renia. Ona też z Panią Jolą przygotowuje muzykę.

Dzieci spotykają się na próbach w każdy piątek w Przedszkolu. Biorą udział w licznych konkursach, przeglądach, ale również w życiu parafialnym (prowadzą Różaniec, występowali gościnnie na koncercie kolęd naszego parafialnego chóru ?Michael?.

Chórek zdobył już wiele nagród i wyróżnień, m.in.:

• na kilku Festiwalach Przeglądu Piosenki Religijnej w Kostuchnie  od 2004 ? 2009
  • na Festiwalach Twórczości Chrześcijańskiej GLORIA DEI w Rudzie Śląskiej od 2004-2009
  • na kilku spotkaniach kolędowych i wyjazdach do kilku Parafii i Domu Prowincjalnego w Katowicach
  • odbierali nagrodę : III  MIEJSCE w Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej RAZEM w Lędzinach w październiku 2009
  • zdobyli  I Miejsce w XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Rudzie Śląskiej
  • odbierali nagrodę: I MIEJSCE w kategorii chóry podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Lędzinach w 2009

Nagrali też płytę z Kolędami i Pastorałkami z pomocą Rodziców zaangażowanych w rozwój Dzieci, nagrali teledysk i obecnie przygotowują się do nagrania kolejnej płyty z piosenkami religijnymi.

Swym występem już po raz drugi Chórek ubogacił też Imieniny naszej Siostry Prowincjalnej Fabioli.
Bardzo mocno zaangażowani w życie Chórku są również Rodzice Dzieci, przyprowadzają swoje pociechy na próby, towarzyszą nam w wyjazdach konkursowych.

Cieszymy się z każdego Dziecka w Chórku, które swym śpiewem oddaje cześć Bogu, Matce Bożej i św. Elżbiecie.

Swoją modlitwą i towarzyszeniem wspieramy ich wysiłki, prosząc, by dzieci te wzrastały w łasce u Boga i ludzi.

Więcej: http://rozeswelzbiety.pl/

Dziś 38